Mobile vs. Desktop-jakie to ma znaczenie?

Ponieważ wszyscy inni to robią, na początek. Konkurencja dla przestrzeni mobilnej jest intensywna i w 2014 roku CEO Yahoo oznaczyło go jako "punkt zwrotny" dla Internetu. I miała rację! Stone Temple wyciągnął pewne statystyki z podobnej sieci w 2017 roku i nie ku naszemu zaskoczeniu, ale mobilne stanowiły ponad 50% ruchu na podstawie 77 miliardów wizyt na stronie.

Zagregowane całkowite odwiedziny na komputerze stacjonarnym vs mobilnym

Zagregowane całkowite odwiedziny na komputerze stacjonarnym vs mobilnym (img src: Stone Temple)

Oto kilka dodatkowych statystyk:

87% obywateli USA posiada urządzenia mobilne.

45% z tych własnych smartfonów.

90% z nich działa online za pośrednictwem urządzeń mobilnych.

Ci użytkownicy mobilni średnio 1,4 godziny mobilnego przeglądania Internetu każdego dnia.

74% porzuciłoby strony mobilne, które nie ładują się w ciągu 5 sekund.

Cały nacisk powinien leżeć na traktowaniu dwóch podmiotów – mobilnego i stacjonarnego – oddzielnie, przynajmniej z punktu widzenia projektowania strony internetowej. Bez tej strategii, doświadczenia użytkowników mobilnych w dostępie do wersji desktopowych witryn internetowych są zwykle zagrożone pod względem czasu ładowania strony, użyteczności i funkcjonalności. Narażenie tych podstawowych aspektów stron mobilnych może zmusić firmy internetowe do stawienia czoła oczywistym negatywnym implikacjom, w tym:

Niskie zakupy mobilne: klienci mobilnego Internetu mają krótszy zakres uwagi i niższą cierpliwość niż użytkownicy komputerów stacjonarnych.

Przegrana konkurencja: według ankiety przeprowadzonej wśród ponad tysiąca dorosłych użytkowników smartfonów w USA, prawie 75 procent respondentów stwierdziło, że woli powracać do mobilnych witryn e-commerce, które zapewniają wysokiej klasy wrażenia użytkowników mobilnych.

Utrata wartości marki: źle zaprojektowane strony mobilne, które po prostu zmniejszają HTML pełnej wersji witryny stacjonarnej, aby odwiedzający mogli powiększać i pomniejszać nawigację po mobilnych stronach internetowych, co zmniejsza prawdopodobieństwo nawiązania kontaktu z firmą w przyszłości.

Konsekwencje te negują następujące podstawowe cele dotarcia do klientów za pośrednictwem mobilnego Internetu:

Poszerzanie bazy klientów.

Nowe opcje reklamy.

Oferowanie wysokiej jakości usług efektywnie dla wygody użytkownika.

A co najważniejsze, nieuchronność produkcyjnego wykorzystania mobilnej strony internetowej do rozwoju biznesu.

Komputery stacjonarne i mobilne różnią się zasobami technologicznymi, formatem i interfejsem użytkownika – wszystkie aspekty implementacji optymalizacji wydajności witryny. Bez oddzielnej optymalizacji stron mobilnych w celu zapewnienia najlepszej wydajności witryny mobilnej, kilka wskaźników KPI witryny obniża się i negatywnie wpływa na wrażenia użytkowników mobilnych.

A ponieważ technologie mobilne dają użytkownikom możliwość przeszukiwania Internetu w podróży, stojąc, chodząc, a nawet leżąc wygodnie na kanapie, głód poczucia kontroli nad działaniem strony internetowej napędza oczekiwania użytkowników poza konwencjonalne standardy obowiązujące tylko na arenie pulpitu. Możliwość dostarczania treści mobilnej strony internetowej w tym krótkim czasie uwagi około 2 sekund sprawia, że cała różnica w zdobywaniu lojalności klientów i długoterminowych relacji biznesowych z mobilnymi użytkownikami Internetu.

cele www

Cele www

Wydajna mobilna strona internetowa i konkurencyjna przestrzeń wysokich konwersji

Biorąc pod uwagę duży ruch internetowy za pomocą urządzeń mobilnych do zakupów w ecommerce, wydajne witryny mobilne są oczywistym priorytetem dla organizacji ecommerce. Najnowsze badania pokazują, że firmy ecommerce mogą przegapić miliony klientów mobilnych, a potencjalne łączne przychody na konwersję klientów mobilnych wynoszą średnio około 80 procent tego samego wśród użytkowników komputerów stacjonarnych dokonujących zakupów online.

Współczynnik konwersji wśród małych firm ecommerce działających na nisko wydajnych stronach mobilnych wynosi zazwyczaj 0,6 procent w porównaniu z 1,6 procentowym współczynnikiem konwersji dostawców e-commerce stacjonarnych w tym samym segmencie wielkości.

Użytkownicy tabletów, z drugiej strony, wydają 20 procent więcej niż użytkownicy komputerów stacjonarnych. Poprzez przechwytywanie tej grupy odbiorców, firmy internetowe dokonujące postępów w segmencie marketingu mobilnego Internetu mogą spodziewać się wysokich strumieni przychodów, które mogą potencjalnie zastąpić pulpit odbiorców jednego dnia-chociaż ten dzień obecnie wydaje się być nieco zbyt daleko w przyszłości.

Źródła przychodów strony internetowej

Źródła przychodów strony internetowej

Niemniej jednak popyt na zaspokojenie potrzeb użytkowników mobilnych będzie nadal rosnąć wykładniczo. Search Engine Optimization stron mobilnych to obecnie osobna branża-podobnie jak optymalizacja szybkości stron mobilnych, która stanowi:

Wysoka prędkość strony

Niskie czasy ładowania strony

Efektywne dostarczanie treści bogatych w media

Prędkość pobierania

Optymalny format strony

Łatwa nawigacja i użyteczność w całej witrynie

I w pełni funkcjonalna strona internetowa wymagająca minimalnego wkładu użytkownika w wykonywanie złożonego zadania, jakim jest korzystanie z mobilnego Internetu.

Rozwiązując te problemy, mikro-witryny w sektorze internetu mobilnego mogą mieć nadzieję konkurować ze swoimi większymi odpowiednikami, ciesząc się współczynnikami konwersji do 1.2 procent (to dwa razy więcej niż współczynniki konwersji na stronie stacjonarnej!), a także ponad 80 procent przychodów na konwersję osiągniętych dzięki wersji desktopowej ich witryn.

Najszybszy do mety na Podium

Dlatego nie jest zaskoczeniem, że firmy z listy Fortune 100 osiągają średnio 5 sekund w czasie ładowania stron dla swoich mobilnych stron internetowych – to dwie sekundy szybciej niż średnie dopuszczalne standardy (maksymalnie 7 sekund).

Średni czas ładowania strony

Średni czas ładowania strony

Jednak dla sprzedawców ecommerce 5 sekund czasu ładowania strony jest prawdopodobnie wystarczające, aby zniechęcić odwiedzających do szybszej alternatywy. A w segmencie detalicznym niektóre strony ładują się tak szybko, jak Google – czas ładowania strony wynosi zaledwie 1 sekundę!

Uderzająco szybki, być może nieco podobny do Google, nacisk na szybkość strony i responsywność witryny. Jest to jednak średni czas ładowania strony 16 z najlepszych sprzedawców wielokanałowych 100, którzy czerpią korzyści z szalenie szybkiej witryny mobilnej, a tym samym uzyskują wielomiliardowe przychody od klientów mobilnych.

Google opisuje szereg zmian (tutaj i tutaj) w projektowaniu stron mobilnych, aby renderować strony internetowe na ekranach mobilnych w ciągu 1 sekundy – nawet jeśli nie jesteś firmą z listy Fortune 100 lub najlepszym sprzedawcą e-commerce 100!

Dla tych, którzy biorą sprawy związane z mobilnym tworzeniem stron internetowych w swoje ręce, non-profit World Wide Web Consortium (W3C) zapewnia garść najlepszych praktyk (tutaj i tutaj). To długa lektura, pokazująca, jak ważna i intensywna jest optymalizacja strony mobilnej!

W przypadku właścicieli firm zatrudniających programistów stron internetowych do projektowania wysoce responsywnych i zoptymalizowanych pod kątem szybkości witryn mobilnych należy szukać ulepszeń w następujących trzech składnikach anatomii witryny mobilnej:

Siatki do płynów

Elastyczne obrazy

Zapytania o Media

Oraz projekt skupiający się na następujących elementach strony mobilnej:

Masthead

Galeria Zdjęć

Opis produktu

Informacje pomocnicze

Stopka

Klienci doceniają szybkie reagowanie na strony internetowe i bardzo niskie czasy ładowania strony. Technologia mobilna i innowacje nadchodzące wraz z rosnącą zależnością od smartfonów i tabletów nie wykazują oznak spowolnienia. Najlepsi sprzedawcy online rozumieją potrzebę wydajnego dostarczania treści witryny z serwerów internetowych po maleńkie nieruchomości ekranów mobilnych. Dzięki starannie zaprojektowanym witrynom dedykowanym platformom mobilnym klienci mogą podejmować szybkie i przemyślane decyzje zakupowe, które ostatecznie tworzą niekończące się źródła przychodów dla firm internetowych.

Zakupy mobilne

Zakupy mobilne

60 procent konsumentów korzysta z urządzeń mobilnych wyłącznie do podejmowania szybkich decyzji zakupowych. Urządzenia mobilne i komputery stacjonarne lub laptopy są uważane za równie ważne jako źródło informacji w mediach – 42 procent użytkowników Internetu za mobilnych w przeciwieństwie do 43 procent PC / laptop - ale wygoda w dostępie do Internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych napędza korzystanie z mobilnego Internetu i możliwości biznesowych.

A jeśli nadal planujesz przeoczyć wydajność witryny mobilnej, możesz ponownie rozważyć możliwości i sukces, które można osiągnąć głównie dzięki dedykowanej, zoptymalizowanej pod kątem szybkości witrynie mobilnej.

Rozdział 4: typowe błędy biznesowe, które zabijają wydajność witryny

Marketplaces Online-podobnie jak battlegrounds starożytnych Greków - to konkurencyjne platformy o wysokiej stawce, w których przetrwają tylko najbardziej sumienni. Podobnie jak w przypadku wszystkich bitew o wysokie stawki, czynniki ludzkie (błędy decyzyjne, pomyłki i ignorancja) znacząco przyczyniają się do wyników internetowych konkursów biznesowych.

Jednak firmy internetowe i webmasterzy odpowiedzialni za utrzymanie wysokowydajnych i w pełni zoptymalizowanych stron internetowych zazwyczaj pomijają kluczowe elementy projektowania stron internetowych, które sparaliżują czas ładowania strony. A konsekwencje są zwykle tak niebezpieczne, jak koń trojański penetrujący ufortyfikowaną obronę i przejmujący pełną kontrolę nad miastem Troja, pomimo rozmiarów i panowania Armii trojańskiej.

Rywalizacja o sukces w biznesie online jest tak samo intensywna, jeśli tylko trochę mniej gwałtowna. Walka o uwagę klienta sprowadza się do najskuteczniejszego i najbardziej precyzyjnego dostarczenia żądanych treści, niezależnie od wielkości firmy i dotychczasowych osiągnięć. I podobnie jak ludzkie błędy i ignorancja dyktujące wynik wojny trojańskiej, typowe błędy zabijające wydajność witryny mają tendencję do określania wyniku konkurencji w biznesie online – najszybszy do mety wygrywa wyścig!

Wygrywa najszybszy czas ładowania strony

Wygrywa najszybszy czas ładowania strony

Trafnie nazwana Luka śmierci, odstęp między oczekiwanym czasem ładowania strony poniżej 2 sekund i średnim czasem ładowania witryny 5 sekund rozszerza się lub kontrakty z powodu zaskakująco zaniedbanych taktyk optymalizacji witryny i decyzji biznesowych. W przeciwieństwie do popularnego sentymentu, optymalizacja prędkości jest idealnie realizowana na wszystkich etapach rozwoju witryny, a nie tylko po zbudowaniu całej witryny, co jest tylko wtedy, gdy właściciele witryn zdają sobie sprawę z konieczności naciskania na optymalizację wydajności witryny.

CZPvvXQGk3kdcgp6